Leden 2014

BIRTHDAY

19. ledna 2014 v 14:12 | Lexi |  Deníček

Dnes jsem oficiálně o rok starší. Jůů. Zdá se mi, že jsem divná. Zatímco minulý rok jsem se na tento den neskutečně těšila, tento rok to bylo spíše "když to teda musí být". Je zvláštní, že to pro mě není až taková věda? Že je to akorát další rok strávený na tomto poničeném a odporném světě... Jsem tak nějak... celá znuděná. Nezajímá mě to. Proč? Ne, není to proto, že už jsem tak stará, že se obávám každé nové vrásky nebo každého dalšího čísla, které mě přibližuje ke hrobu (jo, to vyznělo hnusně).

Ne, nebudu se snažit filozofovat, protože mi to viditelně stejně vůbec nejde :D Radši se pochlubím tím, jak jsem den strávila :)

Ráno mě z postele vytáhla babička, která mi autobusem vezla bezlepkový dort, společně snad se sto kily mandarinek (byly v akci! :D). Vážně by mě zajímalo, jestli ty mandarinky taky vezla autobusem, nebo i s dortem šla do Tesca/Kauflandu nebo kde že to chodí :D Každopádně mě to ohromně potěšilo :3 Ještě víc mě potěšilo, že skutečně upustila od kupování mi dárků a místo toho mi dala nějaké penízky, abych si koupila něco sama. Stejně tak to vyřešili rodiče. Vidím to na pár odpověděk a poslaných žádostí a trošku snahu o šetření :)

Od kamaráda jsem dostala neskutečně nádherné náušnice :33 Ono je to tak, když klukovi řeknete, ať ho ani nenapadne koupit kytku, protože to už doma nemáte kde strčit... co že on neudělá? Koupí vám náušnice ve tvaru kytky, kytku a bonboniéru ve tvaru kytky. Nádhera. #RIPMyFriend, když jsem to viděla, málem jsem ho zabila. Slovíčko děkuji muselo tedy počkat, na řadu se dostalo až po vraždění.

Tetička mi koupila dva topy, dost možná bych to mohla vyfotit, ale to by se mi muselo chtít (není nic lepšího než lehnout si uprostřed dne s notebookem do postele :3 škoda jen, že jsem nemocná :( :D).. což nechce. Jsem si jistá, že to nepřekvapí nikoho, kdo mě zná :D Taky bonbónky (tak ty už nejsou :D) a nádherné tulipány... takže ano, je to u nás jako ve květinářství :D

Slavilo se krásně, dlouho a nebudu to nijak víc rozepisovat :D Stejně nikdo nebude mít náladu to číst :D :D Takže nakonec naprosto skvělý den :3 Největší radost jsem stejně ale měla z toho, že jsem si konečně měla kde obléct dokonalé šaty, které jsem dostala od Ježíška :3

A vám všem děkuji za všechna přání, co jste mi nechali na asku, blogu, skype nebo fb. Hrozně moc si toho vážím :3 Mám vás ráda, párci :3

Autographs Dictionary

5. ledna 2014 v 17:08 | Lexi
Vysvětlení několika zkratek, které často používám :)) Kdyby mě napadlo ještě něco, dopíšu :)

LOR ~ Letter of Request (dopis s žádostí o autogram)
SASE ~ Self Addressed Stamped Envelope (obálka s adresou a známkou [z cizí země] do Česka)
SAE ~ Self Addressed Envelope (obálka s adresou)
IRC ~ International Reply Coupon (mezinárodní odpovědka)
RTS ~ Return to Senter (vráceno odesílateli)

PP ~ preprinter (předtištěný autogram)
AP ~ autopen (autogram napsaný na fotografii strojem)

Křest knihy "Selebryta" Rudy z Ostravy

5. ledna 2014 v 15:01 | Lexi |  Akce

Dnes, i přes to, že jsem v posledních dnech nechodila kvůli nemoci do školy, jsem se zúčastnila křtu knihy "Selebryta" Rudy z Ostravy. Na akci jsem vyrazila s jednou s nejlepší kamarádek Agou, a protože se křest konal v OC Karolina, rozhodly jsme se to spojit s vánočními nákupy.
Hned po škole si to Aga zamířila ke mně a 14:30 jsme seděly (společně s brambůrkama, ano, my hubneme) v autobuse, ve 3 odpoledne jsme byly v Ostravě. Po cestě tramvají nás samozřejmě kontroloval revizor (mám já to ale štěstí), no a já samozřejmě nemohla najít můj lístek. Nakonec se povedlo a přežily jsme. Samozřejmě bych si neodpustila nechat situaci jen tak, a protože Aga zná Ostravu poněkud méně než já, tak jsem ji poslala, že má vysednout, když tramvaj stála na červené. Poslechla mě na slovo a k posměchu celého vagonu se snažila prodrat ven. Nakonec jsem tedy přiznala, že toto skutečně ještě není naše zastávka, samozřejmě z mého původního místa.

Mandrage & Albert Černý

5. ledna 2014 v 15:00 | Lexi |  Osobně
KONCERT MANDRAGE
Šla jsem tam s tím, že se mi fakt nechce :D Ona přijela kamarádka, tak jsem se teda dokopala a šla, dlouho jsem ji neviděla. Přišly jsme a já si koupila dlouhý pendrek (srdcovka ♥) :D Utíkaly jsme se usadit a čekaly jsme. Kdo na koncertě byl, tak ví, že tam mají takovou velkou plachtu, pro lepší první efekt. No bylo to celkem k ničemu, jelikož máme velkou scénu, tak jsme na ně viděli z boku. Nevadí :D Potom to teda spadlo a oni začali hrát Hledá se žena. Potom pokračovali s dalšími písničkami, já si natočila Šrouby a matice pro mojí matici (čas od času se mi stane, že tak oslovím mou matinku - takže pokud vás unavuje "mami", klidně to zkuste. Rozhodně ale nedoporučuji toto oslovení použít, jak něco chcete. "Matice, můžu tam jít" vždycky z nějakého neznámého důvodu končí jako ne. Nepochopím.). Zazněly všechny skvělé písničky, zakončili s Mechanikem. Byla jsem nadšená, přijde mi, že na živo znějí mnohem líp. Kamarádky si šly koupit nějaké placky a tak, to jsem neměla zájem, i kdyby byli jakkoliv úžasní, nestojí mi to za to, stejně bych to další den měla už někde ztracené :D Povedlo se mi získat fotku skoro se všemi, kromě jednoho kitaristy, ale to mi nějak nevadí :D Papíry na podpis jsem si nebrala, jsem si řekla, že když mě nějak dostanou, tak si vezmu jenom fotku když tak, ale nakonec jsem litovala, protože byli vážně úžasní. Alespoň, že mám ty fotky a podpis Vítka (frontman a zpěvák) na ruce :)

České skupiny

5. ledna 2014 v 14:54 | Lexi |  Osobně
Minulý rok jsem byla na fesťáků, přidala jsem už autogram Mira Žbirky, kterého jsem tam taky získala a Martiny Pártlové. Teď jsem se konečně dokopala přidat ty zbývající :D
Charlie Straight:
Ze setkání: Minulý rok jsem viděla Charlie Straight poprvé. Už jste mohli vidět fotku z tohoto roku, toto je zkušenost rok stará. Upřímně, koncert jsem poslouchala pouze z povzdáli a k pódiu se přesunula 2 minuty před koncem, abych získala autogram :D Nakonec to nevyžadovalo ani moc úsilí, pouze trpělivost a objevil se Michal (už vám nepovím, na co hraje :DD), tak jsem si vzala autogram. Viditelně mu to udělalo radost, protože když se tam objevil Albert, tak se na něj nikdo ani nepodíval :( Když jsem měla autogram od Michala, tak jsem se přesunula k Albertovi, nacpala se dopředu. Podepsal se mi a my se s ním s Irčou vyfotily. Nic zvláštního na vyprávění tam není. Byl to akorát blázinec :D Jedině lituji, že jsem se nevyofotila i s Michalem -_-

Miro Žbirka

5. ledna 2014 v 14:52 | Lexi |  Osobně

Tereza Kerndlová

5. ledna 2014 v 14:50 | Lexi |  Osobně
S Terkou jsem se setkala po koncertě v Karviné. Máme spolu i fotku, ale na té vypadám tak hrozně, že to sem nedám :DD nebo spíš už ani nevím, kde je :D někde v ntoebooku no :D když ji najdu, tak ji i přidám :))


Martina Pártlová

5. ledna 2014 v 14:45 | Lexi |  Osobně
Ze setkání ↓
S Martinou (finalistka X Factoru) jsem se setkala docela dlouhou dobu po koncertě, kdy zpívala se skupinou Dogou. Všichni už odešli ke hlavní scéně. S kamarády (Irča a Igi, už jsem vám určitě o nich psala :D známe se už od postýlky a jsme takové trio :D vážně je mám moc ráda! No ve skratce = nejlepší kámoši!). Jelikož (díky Bohu!) nemám moc problém s mluvením a dokážu říct, co potřebuji, tak jsme si to zamířily rovnou k Martině, která zrovna byla zabraná do nějakého soukromého hovoru. Trochu nejistě jsme stály opodál, ale potom jsme sebraly kuráž (Irča je taky odvážný tvor) a přišly přímo k ní. Následně jsme ji pozdravily a požádaly o autogram. Zarazila se a začala se rozhlížet kolem, na koho že to mluvíme. Když zjistila, že moc možností nemáme, tak se na nás podivila a zeptala se: "Cože? Jako já?" Tak jsme se zasmály a přikývly, že bychom teda byly moc ráda. Tak ona hned, že jasně, ráda a tak jsme jí podaly náš "krásný a vkusný" (no a v tu dobu už pokrčený :D) lísteček, na který se nám podepsali. Já teda nemám ráda, když mám požádat českou celebritu o věnování, protože nikdy nevím, jestli mám chtít napsat Helči nebo Heleně a tak :D Zní to šíleně, ale nemám to ráda :D Ale Marina se přímo zeptala, koho tam má napsat, tak jsem jí řekla že Helena. Ona si to zpracovala sama a napsala Helence :D No to oslovení přímo nesnáším, ale když je to od ní, tak mi to nijak nevadí. Potom jsme si ještě chvíli povídaly, pochválily jí, mluvily o našich kalhotech (měla jsem stejné, jako ona :D), porovnávaly jejich barvy a nakonec jsme se s ní vyfotily a poděkovaly. Musím teda říct, že Martina je vážně skvělá, talentovaná a hlavně skromná celebrita českého showbiznisu a i přesto, že není moc známá, po tom setkání si jejího podpisu doopravdy vážím, je to jeden z mých nejoblíbenějších podpisů!!

L. J. Smith - "The Vampire Diaries - Stefan's Diaries 6: The Compelled" - Recenze

5. ledna 2014 v 14:40 | Lexi |  Recenze - knihy
Název knihy: Stefanovy Deníky - Spojení
Originální název: The Vampire Diaries - Stefan's Diaries 6: The Compelled
Autor: L.J.Smith
Překlad: Milena Hordinová
První vydání: HarperTeen
Nakladatelství: FRAGMENT
Vydání: 1.
Počet stran: 224
Žánr: fantasy, sci-fi, horory
Věková kategorie: mládež
Za recenzní výtistk děkuji nakladatelství Fragment.
Anotace:
Londýn již není bezpečný a nad oběma bratry se stahují mračna. Zatímco je Damon vězněn nepřátelským upírem Samuelem, snaží se Stefan uzavřít dohodu s mocnými čaroději. Spojenectví s odvěkými nepřáteli upírů je však velmi křehké. Podaří se jim Damona zachránit a odvrátit jistou zkázu města?
Obálka:
Ah, zbožňuju obaly Stefanových deníků. Pokaždé mě překvapí nápadistostí a ani tentokrát nezklamaly. Použita byla fotografie z photoshootu pro Vampire Diaries, na které se nachází Damon (Ian Somerhalder), Elena (Nina Dobrev) a Stefan (Paul Wesley).
Děj v kostce:
Samuel se snaží získat Stefanovu pozornost a unáší Damona, důvěru při tom vkládá do známé Salvatorovic rodinné podpory - všichni vědí, že i přes spory se bratři velmi milují a podporují za každé situace. Tak se samozřejmě stane a Stefan je pevně rozhodnutý dostat bratra z nesnáze. Jeho komplicem se opět stává krásná Cora, která se stále nemůže vzpamatovat ze změny její sestry Violet po proměně na upírku. Podaří se jim zachránit Damona? A jak to bude se Samuelem?
Moje hodnocení:
Přemýšlela jsem nad tím, zda pozitivní hodnocení této knihy nevyplývá už jen z mé zažranosti do The Vampire Diaries. Ne, skutečně tomu tak není, jak jsem na konec přišla, jelikož knižní forma Deníků mě zklamala a nebyla jsem schopná ji dočíst do konce. Jinak je to ovšem u Stefanových Deníků, kde je děj, dle mého skromného názoru, mnohem zajímavější po všech možných stránkách, hlavně to není jen klasická love story, kterou najdeme v současné době již na každém rohu.
O dobrodružství není (jako i v předchozích dílech) nouze, ba naopak. Celou sérii proplétá několik zajímavých zápletek a čtení této knihy krásně umí zaplnit okres očekávání při pauze ve vysílání seriálu nebo když se prostě nemůžeme dočkat na další díl. Příběh není nijak ohromujíce originální, i tak si mě ovšem získal. Hlavním kladem série těchto knih je napjatost a nejasnost konce příběhu (samozřejmě teď nemluvím o očekáváném konci Stefana a Damona, na věky věků amen spolu jako bratři a nejlepší kamarádi).
Osobně bych knihu zhodnotila velmi pozitivně, ne pouze tento díl, ale celou sérii. Doporučila bych ji určitě všem fanouškům ságy o triu Damon, Elena, Stefan, ale pokud vám to nic neříká, nezoufejte, i pro vás bude tento příběh určitě zajímavý, dokonce není třeba znát Upíří Deníky (ať už seriál nebo knihy).
Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fragment. Knihu si můžete objednat tady.

Suzanne Collins - Hunger Games, Aréna Smrti - Recenze

5. ledna 2014 v 14:38 | Lexi |  Recenze - knihy
Tuto knihu jsem dočetla už dávno (no dobře, asi před týdnem a něco), takže je čas co nejrychleji sepsat dojmy. Už mi chybí asi jen 20 stran další knihy od Dana Browna (ze skoro pětiset :D).
Název knihy: HUNGER GAMES - Aréna Smrti
Originální název: The Hunger Games
Autor: Suzanne Collins
Překlad: Zdík Dušek
První vydání: Scholastic Press
Nakladatelství: Fragment
Vydání: 1.
Počet stran: 328
Žánr: Fantasy, Sci-Fi
Věková kategorie: Mládež
Za výtisk děkuji nakladatelství Fragment.
Oficiální text:
Vítězství znamená slávu a bohatsví.
Prohra znamená jistou smrt.
Hunger Games začínají...

Justin Bieber

5. ledna 2014 v 14:31 | Lexi |  Osobně
Tento vyjímečný podpis pro mě získala kamarádka, když Justin vystupoval, v rámci jeho Believe Tour, v łodzi, Polsku. Byla jsem totálně nadšenááá ♥ Nejsme sice nějaký šílený Belieber, ale nesnáším, když mu lidi nadávají. Co jim kdy udělal? Kromě toho, že toho hromadu dokázal a oni nic.


Courteney Cox Arquette

5. ledna 2014 v 14:28 | Lexi |  Ženy
odesláno: e-mail s žádostí
přijato: 1 pp fotografie
adresa: studio FanMail


Chaning Tatum

5. ledna 2014 v 14:25 | Lexi |  Muži
odesláno: SAE, LOR, 4 fotky (2 pro mě, 2 pro kamarádky)
přijato: všechny fotky podepsané, 3 věnované (pro mě i kamarádky) + zaplatil poštovné
adresa: do agentury


Daniel Gillies

4. ledna 2014 v 15:54 | Lexi |  Muži
Když jsem otevírala obálku, kterou přede mnou brácha schovával a hrál půl hodinu na city, než mi ji dal, rozhodně jsem netušila, že by mohla mít takový obsah. Daniel Gillies je neskutečně talentovaný herec (a ještě neskutečněji sexy chlap ♥), který hraje Elijah v TVD/TO. Když jsem psala dopis, věděla jsem, že nemám moc velkou šanci na úspěch, protože žádné feedbacky nebyly úspěšné. I tak tam pořád bylo to co kdyby. A tak jsem se rozepsala. 10 A4. No jo, jeden z nejoblíbenějších herců :D :D Tak či tak jsem mu neposlala odpovědku ani známku, přišlo mi to zbytečné. Miláč, zacvakal to tak či tak ♥

To, že mi odpověděl, byl pro mě neskutečný šok. Jsem hrozně ráda (ještě dva dny na to jsem skákala radostí :D) a je to rozhodně jeden z nejlepších kousků mé sbírky ♥

#TEAMGILLIES

odesláno: SAE, LOR, 3 fotky (jedna původně (:D) pro kamarádku), prázdniny 2013
přijato: všechny fotky věnované, podepsané a s milým vzkazem + zaplatil poštovné, 27.12.2013
adresa: natáčení Saving Hope


Selena Gomez

4. ledna 2014 v 15:46 | Lexi |  Ženy
Autogram této úžasné osoby jsem získala výměnou s další úžasnou osobou, Sammyou, která autogram získala přes natáčení Selenina filmu Monte Carlo. You don't need no other lover, we can keep it undercover


James & Oliver Phelps

4. ledna 2014 v 15:44 | Lexi |  Muži
odesláno: SAE, IRC, 2 fotky (jedna pro kamarádku)
přijato: obě fotky podepsané a věnované s milým vzkazem
adresa: v databázi

Moji milááčkovééé ♥ Všichni fanoušci Harryho Pottera je prostě musí milovat. A ne, nezajímá mě váš názor :D James a Oliver hrají neskutečná a totálně nejjedlejší dvojčata Freda a George Wesley. Když jednomu urthli ucho a druhého zabili, myslela jsem, že si jednu pro Rowlingovy koule. Škoda, že je to ženská no :( :D

Hádám, že důležitá informace je, že na tom byl obrovský otisk prstu. Ano, byl je správné slovo, už je slízaný. Až později mi došlo, že možná není jejich ale nějaké seskretářky, která s tím manipulovala. Nevadí, nechte mě snít.


Ian Somerhalder

4. ledna 2014 v 15:41 | Lexi |  Muži
O Ianovi je známo, že poštou neodepisuje. Tak co s tím? Buď zaplatit šílenou pálku za jeho autogram na konferenci, poslat žádost někomu blízkému, nebo mít kamarádku, která vymyslí madafucka crazy plán. Já jsem to řešila třetí volbou. Když jsem autogramy posílala (byl to můj 4. pokus získat Ianův autogram), nevěřila jsem, že je to možné. A ono je! Dodám už jenom to, že takto jsem vyřešila i scrapbook a jsem v kontaktu s další úžasnou osůbkou, která zná Iana.

odesláno: SAE, LOR, 2 fotky
přijato: obě fotky podepsané + zaplatil poštovné ♥


Noah Ellenwood

4. ledna 2014 v 15:32 | Lexi |  Osobně
Autogram Noaha pro mě získala kamarádka ze základky, která je s Noahem na škole :))


Ashley Benson

4. ledna 2014 v 15:29 | Lexi |  Ženy
odesláno: SAE, IRC, LOR, 2 fotky
přijato: moje fotky podepsané a věnované + jedna její podepsaná
adresa: do agentury


Amanda Seyfried

4. ledna 2014 v 15:27 | Lexi |  Ženy
odesláno: SAE, LOR, 4 fotografie (2 pro mě, 2 pro kamarádky)
přijato: všechny fotografie podepsané a věnované (i pro holky) + zaplatila poštovné
adresa: do agentury